+90 (312) 417 33 30 info@turkiyebeyinhaftasi.com
Türkiye Beyin Haftası
Memoriad

Sonuçlar


HIZLI FLASH ANZAN DÜNYA REKORU ve
FLASH ANZAN MARATONU AVRUPA REKORU
Can Atay ÖRKEN

Solda MEMORIAD Hakemi Ülker KOÇ, ortada MEMORIAD Yürütme Kurulu Üyesi Oğuz KOÇ, sağda yeni Dünya ve Avrupa Rekortmeni Can Atay Örken

Mega Vitamin Sponsorluğunda kutlanan Türkiye Beyin Haftası kutlamaları kapsamında 15 Mart 2014 Cumartesi günü Memoriad Dünya Hafıza Olimpiyatları hakemliğinde “Flash Anzan Maratonu” kategorisinde Avrupa rekoru ve “Hızlı Flash Anzan” kategorisinde de Dünya rekoru denemeleri yapıldı. “Flash Anzan Maratonu” kategorisinde “Memoriad Olimpiyat Yazılımı” tarafından rastgele üretilerek ekranda gitgide süreleri azalırken, adetleri artarak ekranda görünen çok sayıda bir,  iki, üç ve dört haneli sayıların  mental olarak doğru toplamalarından puan toplanarak rekor kırılabiliyor. Bu kategoride 9777.04 puan toplayan  10 yaşındaki 4. öğrencisi  Can Atay Örken rekor kırarak Avrupa rekortmeni oldu. Hemen ardından bu rekoru 12273.46 puan toplan Hüseyin Soysaldı tekrar kırdı. Kırılan Avrupa rekoru 8688.90 puanla İspanyol MalikaAidasani’ye aitti.

Ayrıca Can Atay ÖrkenHızlı Flash Anzan” kategorisinde Dünya rekoru denemesi yaptı. Bu kategoride Can Atay 0.5 sn hızla ekranda gösterilen 2 haneli 50 set sayıyı arka arkaya 5 kere hata yapmadan hesaplayarak “Hızlı Flash Anzan Dünya Rekortmeni” oldu.

Solda yeni Dünya ve Avrupa Rekortmeni Can Atay Örken, sağda MEMORIAD Yürütme Kurulu Üyesi Oğuz KOÇ

Solda MEMORIAD Başkanı Melik DUYAR, sağda yeni Dünya ve Avrupa Rekortmeni Can Atay Örken

Sponsorlarımız

Memoriad Mega Hafıza Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi Mega Vitamin Mental Aritmetik Derneği